Portāla lietošanas noteikumi

Vispārējie lietošanas noteikumi

Tīmekļa vietnes www.timeline.lv (turpmāk tekstā - Timeline) darbību uztur un organizē SIA “Baltijas Mediju Alianse”, reģistrācijas Nr. 40003924920, kontaktadrese: Ģertrūdes iela 12-3, Rīga, LV-1010.

Portāla lietošanas noteikumi nosaka portāla lietošanas kārtību, kas ir saistoša visiem tīmekļa vietnes lietotājiem - jebkurai fiziskai vai juridiskai personai, kura izmanto Timeline sniegtos pakalpojumus.

SIA “Baltijas Mediju Alianse” patur tiesības jebkurā laikā pēc saviem ieskatiem mainīt un papildināt Timeline lietošanas noteikumus. Labojumi tiek publiskoti tīmekļa vietnē un stājas spēkā līdz ar publicēšanas brīdi.

Autortiesības

Timeline portālā publicētā informācija ir aizsargāta ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu.

Jebkāda publicēto materiālu kopēšana, pārpublicēšana un izplatīšana bez iepriekšējas Timeline rakstiskas atļaujas ir aizliegta.

Ja materiāli tiek izmantoti bez rakstiskas atļaujas, Timeline patur tiesības pieprasīt finansiālu atlīdzību par šo noteikumu un citu normatīvo aktu pārkāpumu.

Portāla lietotājiem ir iespēja brīvprātīgi nosūtīt materiālus tīmekļa vietnes redakcijai uz portālā norādīto e-pasta adresi vai Timeline sociālo tīklu vietnēs. Nosūtot materiālu Timeline redakcijai, lietotājs nodod visas autortiesības šīs informācijas izmantošanai, publiskošanai, pielāgošanai, izplatīšanai un jebkāda veida atveidošanai. Lietotājam nav tiesību pieprasīt finansiālu atlīdzību par jebkādu iesūtīto materiālu izmantošanu Timeline portālā publiskojamā informācijā.

Lietotājs uzņemas pilnu atbildību par Timeline redakcijai iesūtīto materiālu patiesumu un precizitāti. Lietotājs garantē, ka iesūtītais materiāls iegūts tiesiskā ceļā un lietotājam ir tiesības šo materiālu izplatīt. Par sekām, kas radušās iesūtīto materiālu jebkāda veida publiskošanas, izplatīšanas vai izmantošanas rezultātā, atbildību uzņemas lietotājs. 

Komentāri

Timeline lietotājiem piedāvā komentēšanas iespēju viedokļu paušanai. Tīmekļa vietnes lietotāja pievienotais komentārs ir publiski pieejams ikvienam portāla lietotājam.

Komentāru sadaļu veido tīmekļa vietnes lietotāji, tajā publicētā informācija ir lietotāju viedokļi, par kuru atbildīgi ir viņi paši. Komentāru sadaļa ir atsevišķi nodalīta no Timeline sagatavotās un publicētās informācijas portālā.

Timeline neatbild par komentāru sadaļā publicēto saturu un patur tiesības dzēst neētiskus komentārus, t.sk., komentārus, kas satur rupjības un lamu vārdus, naida kurināšanu uz rases, reliģijas, etniskās un nacionālās piederības vai cita veida naida izraisīšanas pamata, aizskar lasītāju cieņu un godu, aicina uz vai atbalsta vardarbību, rakstīti cita lietotāja vārdā, kā arī satur ar Timeline nesaskaņotu reklāmu.

Lai pievienotu komentāru, atsevišķos gadījumos Timeline redakcija patur tiesības to atļaut tikai tiem lietotājiem, kas reģistrējušies ar kādu sociālo tīklu profilu. Timeline redakcija patur tiesības liegt komentēšanas iespēju atsevišķiem rakstiem vai vizualizācijām neatkarīgi no lietotāja statusa - anonīms vai reģistrēts. Lietotājs ir atbildīgs par to, ka viņš, reģistrējoties portālā ar sociālo tīklu profilu, izmanto savu personīgo profilu, nevis kāda cita. Timeline nenes atbildību par to, ka reģistrētais lietotājs ievieto komentārus, izmantojot citas personas sociālo tīklu profilus.

Par komentāru publicēšanas noteikumu pārkāpšanu Timeline patur tiesības lietotājam uz laiku liegt turpmāku komentēšanas iespēju. Komentāru autoriem jāņem vērā, ka valsts tiesībaizsardzības iestādes neētisku komentāru autorus var saukt pie atbildības. Pēc tiesībaizsardzības iestādes oficiāla pieprasījuma Timeline var izsniegt informāciju par komentāru autoriem.

Personas datu apstrāde un sīkdatnes

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas saglabājas interneta pārlūka programmā, ko lietotājs izmanto datorā vai portatīvajā ierīcē, kad tiek apmeklēta kāda tīmekļa vietne. Tāpat kā citas tīmekļa vietnes Latvijā un pasaulē, Timeline ar sīkdatnēm uzkrāj datus par portāla lietotāju apmeklējumu, kas nākamajā apmeklējuma reizē ļauj serverim identificēt jau konkrēto lietotāju.

Katram Timeline portāla lietotājam tiek piesaistīta anonīma sīkdatne, kas lasītāju neļauj identificēt. Ar šīs sīkdatnes palīdzību tīmeklā vietne apkopo anonīmus statistikas datus par Timeline lietotāja apmeklējumu biežumu un ilgumu, kā arī sociāldemogrāfiskus datus un tehniskus datus par ierīcēm, no kurām lietotājs apmeklē Timeline. Lietotāja vārds, uzvārds vai lietotājvārds un attēls publiski redzams gadījumos, ja lietotājs tīmekļa vietnē ir izvēlējies reģistrēties ar kādu sociālo tīklu profilu.

Sīkdatnes tiek izmantotas, lai tīmekļa vietnes serveris atcerētos arī to, vai lietotājs ir piekritis tam, ka portālā tās tiek izmantotas.

Lietotāju dati tiek glabāti drošā elektroniskā formā un var būt pieejami Timeline un SIA “Baltijas Mediju Alianse” struktūrvienībām, uzticamajiem sadarbības partneriem un valsts iestādēm. Sīkdatnes tiek glabātas, apkopotas un analizētas ar tādu partneru veidotām programmām kā “Gemius Rating”un “Google Analytics”.

Ja lietotājs vēlas, lai par viņu kā tīmekļa vietnes lietotāju netiktu vāktas sīkdatnes, attiecīgu datu apkopošanu iespējams kontrolēt, atiestatot vai dzēšot sīkdatnes. Iztīrot pārlūkošanas vēsturi, iespējams dzēst sīkdatnes, kas ir iestatītas lietotāja ierīcē. Šādā veidā tiek likvidētas sīkdatnes no visām tīmekļa vietnēm, ko lietotājs apmeklējis no konkrētās ierīces, taču lietotājam jāņem vērā, ka, izdzēšot visas interneta pārlūkprogrammā saglabātās sīkdatnes, dažas no Timeline funkcijām vai sniegtajiem pakalpojumiem var darboties ierobežoti vai nedarboties vispār. 

Sīkdatņu un privātuma aizsardzības iestatījumus lietotājs var pārbaudīt un kontrolēt savā pārlūkprogrammā. Sīkāka informācija par sīkdatņu kontrolēšanu atrodama šeit: aboutcookies.org

Interesējošu jautājumu vai ierosinājumu gadījumā aicinām sazināties ar Timeline redakciju, rakstot uz e-pastu redakcija@timeline.lv