Lietuvā piektdien konstatēts pirmais koronavīrusa gadījums, pavēstīja Lietuvas Veselības ministrija.

Lietuvā apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums

Jaunais gads pensionārei Jevdokijai un viņas meitai Marinai sākās ar pārmaiņām, kādas nenovēlētu pat ļaunākajam ienaidniekam. Janvāra vidū sievietes tika izliktas no divstāvu mājas Babītē.

Izlikšana no mājas Babītē: mazdēls negodīgi ieķīlāja vecmāmiņas māju. Kā izvairīties no šādas situācijas?

Naktī uz piektdienu Latvijas lielākajā daļā brīžiem snigs, arī dienā daudzviet gaidāms īslaicīgs sniegs, prognozē sinoptiķi.

Tuvākajā diennaktī daudzviet Latvijā snigs

Igaunijā ceturtdien apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu "Covid-19", un saslimušais cilvēks valstī ieradies ar autobusu no Rīgas, paziņojis sociālo lietu ministrs Tanels Kīks.

Igaunijā apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums ar koronavīrusu; viņš ieradies ar autobusu no Rīgas

Sociālajos tīklos pirms kāda laika parādījies brīdinājums Imantas un Zolitūdes iedzīvotājiem: beļģu aitu suņa saimnieks to uzrīda citiem suņiem. Šādi brīdinājumi par suņu saimnieku neadekvātu uzvedību diemžēl nav retums. Mēs pētījām, kurš ir vainīgs un kā aizstāvēties.

Situācija Rīgā: “Saimnieks mums uzrīdīja suni, vai drīkstam aizstāvēties ar elektrošoku?”

Viesnīcā Tenerifē, kur iespējama koronavīrusa "Covid-19" izplatības dēļ savās istabās izolēti simtiem tūristu, atrodas arī viens Latvijas valstspiederīgais, kurš saņem ĀM palīdzību, apstiprināja ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

Viesnīcā Tenerifē koronavīrusa "Covid-19" karantīnas zonā atrodas viens Latvijas valstspiederīgais

2020.gada pirmajās sešās nedēļās Francijas Atlantijas okeāna piekrastē izskaloti simtiem mirušu delfīnu, paziņojusi organizācija "Pelagis".

Francijas piekrastē izskaloti simtiem beigtu delfīnu

"Lielā mūzikas balva 2019" par izcilu sniegumu gada garumā piešķirta Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim (LNSO), savukārt par aizvadītā gada labāko koncertu atzīts ērģelnieces Ivetas Apkalnas solokoncerts Ventspils koncertzālē "Latvija".

"Lielo mūzikas balvu" saņēmis Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

“Pagājušajā gadā nopirku dzīvokli uz kredīta,” raksta Kristers. “Pirmajai iemaksai nepietika naudas, tāpēc 10 000 eiro aizņēmos no drauga. Viņš šo naudu pārskaitīja uz manu bankas kontu. Nesen kaut kur dzirdēju, ka no līdzekļiem, kas nav saņemti no radiniekiem, ir jāmaksā ienākumu nodoklis...”

Situācija: “No drauga aizņēmos 10 000 eiro! Vai man par to būs jāmaksā nodoklis?”

Situācija ir vienkārša: bērnam ir vajadzīga ģimene, bet pieaugušajiem ir vajadzīgs bērns. Ko darīt, lai abu pušu vēlmes īstenotos? Mūsu sarunas biedrs ir Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs.

Kas jāzina Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlas adopēt bērnu?

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien izsludinājusi ārkārtas pašvaldības vēlēšanas Rīgā, un tās notiks šā gada 25.aprīlī.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas būs 25.aprīlī

Holivudas producents Hārvijs Vainstains pirmdien atzīts par vainīgu apsūdzībās par seksuālu uzmākšanos un izvarošanu, taču attaisnots vissmagākajā apsūdzībā par seksuālu uzbrukumu.

Hārvijs Vainstains atzīts par vainīgu apsūdzībās par seksuālu uzmākšanos un izvarošanu

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss pirmdien paziņojis, ka pasaulei jāpieliek lielākas pūles jaunā koronavīrusa izplatīšanās apturēšanai, taču jābūt gatavai "iespējamajai pandēmijai".

PVO: Pasaulei jāgatavojas "iespējamai pandēmijai"

Latvijas iedzīvotāji visvairāk baidās zaudēt darbu un līdz ar to palikt bez iztikas līdzekļiem. Tomēr likums sniedz daudzas iespējas, kā nepieļaut atlaišanu vai tiesvedības ceļā pieprasīt atjaunošanu darbā.

“Mani grib atlaist no darba” - kā aizstāvēt savas tiesības un saņemt naudu, ja tevi cenšas negodīgi padzīt?

Starptautiskās lidostas "Rīga" tuvumā taps jauna "Hilton" viesnīca, kuras izveidē plānots investēt 7,8 miljonus eiro, informēja investīciju kompānijas "Orion Securities" pārstāve Marija Kiseļūte.

Lidostas "Rīga" tuvumā taps "Hilton" viesnīca

Valsts prezidents Egils Levits šodien ir izsludinājis Saeimas pieņemto Rīgas domes atlaišanas likumu.

Levits izsludina Rīgas domes atlaišanas likumu

Šonedēļ Latvijā gaidāms vēsāks laiks un palaikam būs nokrišņi, prognozē sinoptiķi.

Šonedēļ gaidāmi ziemīgi laikapstākļi

Vai tas ir labi – savu dzīvokli uzdāvināt pieaugušajiem bērniem? Sirmgalvis no šāda darījuma var iegūt zināmus bonusus. Piemēram, dāvinājuma līgumā var atrunāt, ka turpmāk komunālo pakalpojumu rēķini ir jāapmaksā jaunajam īpašniekam, bet seniors dzīvoklī drīkst dzīvot līdz pat savai nāves stundai. Tomēr dāvinājuma līgumam ir arī riski. Parasti tie ir saistīti ar apdāvinātā cilvēka nepateicību.

Māte dēlam uzdāvināja dzīvokli, bet dēls vairs nepalīdz, arī rēķinus nemaksā! Ko viņa izdarīja nepareizi?

Valodnieki pagaidām nav spējuši vienoties par termina angļu valodā "jet lag" atbilsmi latviešu valodā, liecina Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas publiskotie pērnā gada sēžu protokoli.

"Lidojuma laiknobīde" - valodnieki nespēj vienoties par termina "jet lag" latviskošanu

Ķirurģe Aleksandra Kušpelo pērnā gada pavasarī saņēma Latvijas Ārstu biedrības balvu nominācijā “Gada ārsts speciālists 2018”. Ārste stāsta, kādus trūkumus saredz Latvijas veselības sistēmā un ko vajag uzlabot pirmām kārtām.

“Sirds sāp par mūsu pacientiem” - Rīgā strādājoša ārste par mūsdienu medicīnas problēmām