Sociālajos tīklos pirms kāda laika parādījies brīdinājums Imantas un Zolitūdes iedzīvotājiem: beļģu aitu suņa saimnieks to uzrīda citiem suņiem. Šādi brīdinājumi par suņu saimnieku neadekvātu uzvedību diemžēl nav retums. Mēs pētījām, kurš ir vainīgs un kā aizstāvēties.

Situācija Rīgā: “Saimnieks mums uzrīdīja suni, vai drīkstam aizstāvēties ar elektrošoku?”

Igaunijā ceturtdien apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu "Covid-19", un saslimušais cilvēks valstī ieradies ar autobusu no Rīgas, paziņojis sociālo lietu ministrs Tanels Kīks.

Igaunijā apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums ar koronavīrusu; viņš ieradies ar autobusu no Rīgas

“Pagājušajā gadā nopirku dzīvokli uz kredīta,” raksta Kristers. “Pirmajai iemaksai nepietika naudas, tāpēc 10 000 eiro aizņēmos no drauga. Viņš šo naudu pārskaitīja uz manu bankas kontu. Nesen kaut kur dzirdēju, ka no līdzekļiem, kas nav saņemti no radiniekiem, ir jāmaksā ienākumu nodoklis...”

Situācija: “No drauga aizņēmos 10 000 eiro! Vai man par to būs jāmaksā nodoklis?”

2020.gada pirmajās sešās nedēļās Francijas Atlantijas okeāna piekrastē izskaloti simtiem mirušu delfīnu, paziņojusi organizācija "Pelagis".

Francijas piekrastē izskaloti simtiem beigtu delfīnu

Šonedēļ sociālajos tīklos kāda māmiņa no Kvīnslendas štata Austrālijā publicējusi videoklipu, kurā redzams viņas deviņus gadus vecais dēls Kveidens Beilss. Puisēns slimo ar pundurismu un videoklipā redzams, kā zēns pārdzīvo, jo tiek apsmiets.

Pasauli satriec ar pundurismu slima zēna video: deviņgadnieks grib darīt sev galu, jo citi viņu apsmej

Statistika liecina, ka 16% Latvijas pensionāru turpina strādāt pēc pensijas vecuma sasniegšanas. Vieni negrib sēdēt mājās un domāt par slimībām, citi vēlas kontaktēties ar kolēģiem un būt noderīgi sabiedrībai. Savukārt dažiem senioriem pensija ir tik maza, ka bez papildu ienākumiem viņi vienkārši nevar izdzīvot. Tomēr – vai visiem pensionāriem ir izdevīgi strādāt? Vai darba dēļ viņi nezaudē daļu atvieglojumu? Centīsimies visu izprast.

Pensionārs atkal strādā. Kādus atvieglojumus viņš tādēļ zaudē?

Vai tas ir labi – savu dzīvokli uzdāvināt pieaugušajiem bērniem? Sirmgalvis no šāda darījuma var iegūt zināmus bonusus. Piemēram, dāvinājuma līgumā var atrunāt, ka turpmāk komunālo pakalpojumu rēķini ir jāapmaksā jaunajam īpašniekam, bet seniors dzīvoklī drīkst dzīvot līdz pat savai nāves stundai. Tomēr dāvinājuma līgumam ir arī riski. Parasti tie ir saistīti ar apdāvinātā cilvēka nepateicību.

Māte dēlam uzdāvināja dzīvokli, bet dēls vairs nepalīdz, arī rēķinus nemaksā! Ko viņa izdarīja nepareizi?

Latvijas iedzīvotāji visvairāk baidās zaudēt darbu un līdz ar to palikt bez iztikas līdzekļiem. Tomēr likums sniedz daudzas iespējas, kā nepieļaut atlaišanu vai tiesvedības ceļā pieprasīt atjaunošanu darbā.

“Mani grib atlaist no darba” - kā aizstāvēt savas tiesības un saņemt naudu, ja tevi cenšas negodīgi padzīt?

Kopš 1. janvāra mūsu valstī ir palielināts vecums, no kura var doties priekšlaicīgā pensijā. Pašlaik šo iespēju var izmantot Latvijas iedzīvotāji, kuri sasnieguši 61 gada un deviņu mēnešu vecumu un kam ir vismaz 30 gadu darba stāžs. Ko šādā gadījumā darīt ar 2. pensiju līmeņa uzkrājumu?

"Gribu doties pensijā priekšlaicīgi" - kas notiks ar manu pensijas kapitālu?

Kā saprast, kad piestādītais rēķins ir pareizs, bet kad – nekaunīgi uzskrūvēts? Kā parādnieks var saprast, ka viņam izvirza nelikumīgas prasības? Jurists Aleksandrs Kvedars skaidro sarežģītu situāciju, kurā nokļuvusi rīdziniece Jeļena.

“Nesamaksāju rēķinu 29 eiro apmērā, tagad no manis pieprasa 200 eiro!”

Naktī uz piektdienu Latvijas lielākajā daļā brīžiem snigs, arī dienā daudzviet gaidāms īslaicīgs sniegs, prognozē sinoptiķi.

Tuvākajā diennaktī daudzviet Latvijā snigs

Itālijā ar jauno koronavīrusu "Covid-19" piektdien miris viens cilvēks, kļūstot par pirmo šī vīrusa upuri Eiropā, paziņoja Itālijas veselības ministrs.

Koronavīruss prasījis Eiropā pirmo cilvēka dzīvību

Ķīnas pilsētā Uhaņā, kas visvairāk cietusi koronavīrusa dēļ, ir pazuduši divi aktīvisti, kuri internetā regulāri dokumentēja foto un video liecības par epidēmiju Ķīnā, ziņo raidorganizācija BBC.

Koronavīruss: Ķīnā pazuduši divi žurnālisti, kuri regulāri ziņoja par "patieso situāciju” Uhaņā

Kad dzirdam vēsti, ka Latvijā kāds ir aizgājis no mājām un nav atgriezies vai ir pazudis bez vēsts, dvēsele it kā sastingst. Un mēs klusībā lūdzamies, lai pazudušais atgrieztos un lai šāda nelaime nekad nepiemeklē mūsu tuviniekus.

“Mans dēls pazuda pirms 18 gadiem” - Jekaterina no Rēzeknes joprojām gaida...

Dažādās Itālijas pilsētās laiku pa laikam izplata aicinājumus iegādāties mājas par vienu eiro. Protams, visiem šiem piedāvājumiem ir “āķis”, jo lielākoties visas mājas nepieciešams atjaunot un izremontēt. Tomēr Itālijas pilsētiņas Teoras mērs uzskata, ka šādi “viena eiro piedāvājumi” neesot ilgtspējīgi.

Vēl viens vilinošs piedāvājums pārvākties uz dzīvi Itālijā - interesentiem maksās katru mēnesi

Ķirurģe Aleksandra Kušpelo pērnā gada pavasarī saņēma Latvijas Ārstu biedrības balvu nominācijā “Gada ārsts speciālists 2018”. Ārste stāsta, kādus trūkumus saredz Latvijas veselības sistēmā un ko vajag uzlabot pirmām kārtām.

“Sirds sāp par mūsu pacientiem” - Rīgā strādājoša ārste par mūsdienu medicīnas problēmām

Viesnīcā Tenerifē, kur iespējama koronavīrusa "Covid-19" izplatības dēļ savās istabās izolēti simtiem tūristu, atrodas arī viens Latvijas valstspiederīgais, kurš saņem ĀM palīdzību, apstiprināja ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

Viesnīcā Tenerifē koronavīrusa "Covid-19" karantīnas zonā atrodas viens Latvijas valstspiederīgais

Lielbritānijas populārākā televīzijas realitātes šova “Mīlestības sala” (Love Island) bijusī vadītāja Kerolaina Fleka 40 gadu vecumā beigusi dzīvi pašnāvībā, ziņo ārvalstu mediji. Iepriekš viņa tika apsūdzēta par uzbrukumu mīļotajam vīrietim – modelim un tenisistam Luisam Bērtonam.

Pašnāvību izdarījusi populāra britu TV šovu vadītāja. Viņa apsūdzēta par uzbrukumu mīļotajam vīrietim

Četriem cilvēkiem brīnumainā kārtā izdevies izdzīvot pēc vairāk nekā viena mēneša ilgas dreifēšanas Klusajā okeānā, ziņo "The Telegraph".

32 dienas pazuduši Klusajā okeānā: četri cilvēki izdzīvo, pārtiekot no kokosriekstiem un lietus ūdens

Gripas epidēmijas laikā Latvijas bērnudārzos allaž ir karastāvoklis: vieni vecāki bērnu pat ar nelielām iesnām atstāj mājās, savukārt citi mazuli ar 38℃ temperatūru ved uz pirmsskolas izglītības iestādi, kur viņš, protams, inficē savus vienaudžus. Ko šajā gadījumā saka likums?

Rīdziniece: “Pieprasu sodīt vecākus, kas slimu bērnu ved uz dārziņu un tā inficē citus!”