Sociālajos tīklos pirms kāda laika parādījies brīdinājums Imantas un Zolitūdes iedzīvotājiem: beļģu aitu suņa saimnieks to uzrīda citiem suņiem. Šādi brīdinājumi par suņu saimnieku neadekvātu uzvedību diemžēl nav retums. Mēs pētījām, kurš ir vainīgs un kā aizstāvēties.

Situācija Rīgā: “Saimnieks mums uzrīdīja suni, vai drīkstam aizstāvēties ar elektrošoku?”

Situācija ir vienkārša: bērnam ir vajadzīga ģimene, bet pieaugušajiem ir vajadzīgs bērns. Ko darīt, lai abu pušu vēlmes īstenotos? Mūsu sarunas biedrs ir Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs.

Kas jāzina Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlas adopēt bērnu?

Vietnē "Change.org" savākti vismaz 26 500 paraksti par petīciju, pieprasot izdot Latvijai par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) apsūdzēto Kristīni Misāni.

Savākti 26 tūkstoši parakstu par petīciju, pieprasot izdot Misāni Latvijai

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) galerijā skatāma jauna Periodikas lasītavas krājuma izlase – "Amora pasts". Tā iepazīstina ar daudzveidīgiem 20. gadsimta 1. pusē izdotiem mīlai un laulībām veltītiem izdevumiem – "Amora Pasts", "Precību Avīze", "Mīla, Laulība un Flirts", un citiem laikrakstiem un žurnāliem no bibliotēkas krājuma.

"Tinderis" no pērnā gadsimta - šādi izskatījās iepazīšanās sludinājumi senos mīlas laikrakstos

Daudzos gadījumos kredītus izsniedz tikai pret galvojumu. Tādēļ gadās, ka tie Latvijas iedzīvotāji, kam steidzami vajag naudu, pierunā savus vecākus, laulātos vai draugus kļūt par kredīta galvotājiem. Kādas problēmas var rasties galvotājam, un ko darīt, lai viņš nezaudētu naudu un dzīvokli?

Kredīts nav mans, bet parāds gan! Kas notiks, ja galvojāt par tuvinieka kredītu, bet viņš nevar to atmaksāt?

Statistika liecina, ka 16% Latvijas pensionāru turpina strādāt pēc pensijas vecuma sasniegšanas. Vieni negrib sēdēt mājās un domāt par slimībām, citi vēlas kontaktēties ar kolēģiem un būt noderīgi sabiedrībai. Savukārt dažiem senioriem pensija ir tik maza, ka bez papildu ienākumiem viņi vienkārši nevar izdzīvot. Tomēr – vai visiem pensionāriem ir izdevīgi strādāt? Vai darba dēļ viņi nezaudē daļu atvieglojumu? Centīsimies visu izprast.

Pensionārs atkal strādā. Kādus atvieglojumus viņš tādēļ zaudē?

Aizdomās par divu pasažieru iespējamo inficēšanos ar koronavīrusu Itālijas ostā ceturtdien nobloķēta piekļuve kruīza kuģim, uz kura atrodas aptuveni 7000 cilvēku. Ceturtdienas vakarā tika atļauta pasažieru izkāpšana no kruīzu kuģa.

Aizdomās par pasažieru inficēšanos ar koronavīrusu uz kruīza kuģa Itālijā iesprostoti 7000 cilvēki

Lietā par 50 miljonu eiro iespējamo legalizāciju likvidējamajā "ABLV Bank" kriminālprocess ir sākts arī pret bankas akcionāru un bijušo valdes priekšsēdētāju Ernestu Berni, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".

"ABLV Bank" 50 miljonu eiro atmazgāšanas lietā process sākts arī pret Berni

Iedzīvotāji, kam mājās ir gāzes plīts, uzņēmumam "Gaso" maksā ne tikai par šo kurināmo, bet arī par infrastruktūras izmantošanu. Tas, protams, ir padārgi, tādēļ daži sāk apsvērt iespēju izmantot elektrisko plīti. Ko par šo tēmu saka cilvēki, kas jau ir atteikušies no gāzes vai arī nekad to nedarīs?

Elektriskā plīts vai gāzes plīts – kuru ir izdevīgāk izvēlēties?

Jaunais gads pensionārei Jevdokijai un viņas meitai Marinai sākās ar pārmaiņām, kādas nenovēlētu pat ļaunākajam ienaidniekam. Janvāra vidū sievietes tika izliktas no divstāvu mājas Babītē.

Izlikšana no mājas Babītē: mazdēls negodīgi ieķīlāja vecmāmiņas māju. Kā izvairīties no šādas situācijas?

Latvijas iedzīvotāji visvairāk baidās zaudēt darbu un līdz ar to palikt bez iztikas līdzekļiem. Tomēr likums sniedz daudzas iespējas, kā nepieļaut atlaišanu vai tiesvedības ceļā pieprasīt atjaunošanu darbā.

“Mani grib atlaist no darba” - kā aizstāvēt savas tiesības un saņemt naudu, ja tevi cenšas negodīgi padzīt?

"Zero Waste" (burtiski - "nulle atkritumu”) dzīvesveids Latvijā kļūst aizvien populārāks. Tā piekritēji cenšas samazināt atkritumu daudzumu: pērk produktus bez iepakojuma, uz veikalu ņem savus traukus, atsakās no plastikāta maisiņiem. Par to, kā racionāli īstenot “bezatkritumu patēriņa” ideju, stāsta Danute Vareikaite.

“Cenšos dzīvot bez atkritumiem!” - rīdziniece Danute par dzīvesveidu, kas mainīja viņas domāšanu

Ko darīt, ja kaimiņi nemitīgi trokšņo zem jūsu logiem? Vai traucē skaļu pusaudžu bariņš? Vai no tuvumā esošās kafejnīcas visu nakti dārd mūzika, neļaujot jums aizmigt? Kādos gadījumos ir vērts saukt policiju? Uz šiem jautājumiem atbild Rīgas pašvaldības policijas Profilakses, koordinācijas un statistikas nodaļas galvenais speciālists Staņislavs Šeiko.

Ko darīt, ja kaimiņi ir pārāk skaļi - klausās mūziku, kaujas, lieto alkoholu vai vienkārši skaļi sarunājas?

Kāds trīs bērnu tēvs no Indijas izdarījis pašnāvību, lai pasargātu savu ģimeni no inficēšanās ar koronavīrusu. Vīrietis maldīgi uzskatīja, ka kļuvis par nāvējošās slimības upuri, ziņo medijs “The Telegraph”.

"Viņš visu laiku atkārtoja, ka jūt līdzīgus simptomus" - ar koronavīrusu apsēsts vīrietis Indijā izdarījis pašnāvību

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa otrdien sākusi nolasīt spriedumu tā dēvētajā Zolitūdes traģēdijas krimināllietā, būvinženieriem Ivaram Sergetam piespriežot sešu gadu cietumsodu, kā arī uz pieciem gadiem aizliedzot ieņemt savu amatu.

Zolitūdes traģēdijas lietā cietumsodu piespriež tikai būvinženierim Sergetam

Kā saprast, kad piestādītais rēķins ir pareizs, bet kad – nekaunīgi uzskrūvēts? Kā parādnieks var saprast, ka viņam izvirza nelikumīgas prasības? Jurists Aleksandrs Kvedars skaidro sarežģītu situāciju, kurā nokļuvusi rīdziniece Jeļena.

“Nesamaksāju rēķinu 29 eiro apmērā, tagad no manis pieprasa 200 eiro!”

Daudzi noteikti ir dzirdējuši, ka algas lielums ir atkarīgs ne tikai no darba devēja noteiktās summas, bet arī no nodokļu atvieglojumiem. Visbiežāk nodokļu atvieglojumus piemēro, ja darbiniekam ir apgādājamie. “MK-Latvija” noskaidroja, ko var reģistrēt kā apgādājamos un ko darīt, ja neesat to izdarījis savlaicīgi.

Nodokļu atvieglojumi, ja darbiniekam ir apgādājamie: Kā tas var palīdzēt palielināt algu?

Latvijā dzīvo vairāk nekā 79 000 cilvēku ar azartspēļu atkarību, 16 000 iedzīvotāju šī atkarība ir ļoti smaga. No 2020. gada ieviests īpašs to cilvēku reģistrs, kurus nedrīkst ielaist spēļu zālēs. “MK-Latvija” noskaidroja, kā darbosies šis reģistrs un ko atkarīgie jau šobrīd var darīt, lai neietu uz naudas makam bīstamo iestādi.

“Lūdzu, aizliedziet man spēlēt” - tūkstošiem cilvēku visā Latvijā cīnās ar smagu atkarību

Vai tas ir labi – savu dzīvokli uzdāvināt pieaugušajiem bērniem? Sirmgalvis no šāda darījuma var iegūt zināmus bonusus. Piemēram, dāvinājuma līgumā var atrunāt, ka turpmāk komunālo pakalpojumu rēķini ir jāapmaksā jaunajam īpašniekam, bet seniors dzīvoklī drīkst dzīvot līdz pat savai nāves stundai. Tomēr dāvinājuma līgumam ir arī riski. Parasti tie ir saistīti ar apdāvinātā cilvēka nepateicību.

Māte dēlam uzdāvināja dzīvokli, bet dēls vairs nepalīdz, arī rēķinus nemaksā! Ko viņa izdarīja nepareizi?

VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) plāns Medemciema krustojuma pārbūvei uz Jelgavas šosejas izraisījis vairāku desmitu vietējo iedzīvotāju sašutumu.

Medemciema krustojuma pārbūve uz Jelgavas šosejas ģimenēm radīs papildus izdevumus