Daudzi noteikti ir dzirdējuši, ka algas lielums ir atkarīgs ne tikai no darba devēja noteiktās summas, bet arī no nodokļu atvieglojumiem. Visbiežāk nodokļu atvieglojumus piemēro, ja darbiniekam ir apgādājamie. “MK-Latvija” noskaidroja, ko var reģistrēt kā apgādājamos un ko darīt, ja neesat to izdarījis savlaicīgi.

Nodokļu atvieglojumi, ja darbiniekam ir apgādājamie: Kā tas var palīdzēt palielināt algu?

Latvijas iedzīvotāji visvairāk baidās zaudēt darbu un līdz ar to palikt bez iztikas līdzekļiem. Tomēr likums sniedz daudzas iespējas, kā nepieļaut atlaišanu vai tiesvedības ceļā pieprasīt atjaunošanu darbā.

“Mani grib atlaist no darba” - kā aizstāvēt savas tiesības un saņemt naudu, ja tevi cenšas negodīgi padzīt?

Baltkrievijā tiek izmeklēta korupcija cukura rūpniecības nozarē, un pēdējo dienu laikā pazuduši visu četru valsts cukurfabriku vadītāji.

Baltkrievijā pēdējo dienu laikā pazuduši visu četru valsts cukurfabriku vadītāji

2020.gada pirmajās sešās nedēļās Francijas Atlantijas okeāna piekrastē izskaloti simtiem mirušu delfīnu, paziņojusi organizācija "Pelagis".

Francijas piekrastē izskaloti simtiem beigtu delfīnu

Viesnīcā Tenerifē, kur iespējama koronavīrusa "Covid-19" izplatības dēļ savās istabās izolēti simtiem tūristu, atrodas arī viens Latvijas valstspiederīgais, kurš saņem ĀM palīdzību, apstiprināja ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

Viesnīcā Tenerifē koronavīrusa "Covid-19" karantīnas zonā atrodas viens Latvijas valstspiederīgais

Par naudas krāšanu vecumdienām daudzi domā jau ilgi pirms pensijas vecuma sasniegšanas. Viens no variantiem – pievienoties pensiju 3. līmenim un ik mēnesi iemaksāt noteiktu naudas summu, lai uzkrātos līdzekļus saņemtu jau 55 gadu vecumā. Tomēr – vai šāda krāšana sniedz kādas garantijas? Vai cerētās peļņas vietā var rasties zaudējumi? Šos jautājumus uzdevām ekspertiem.

Krājam vecumdienām, bet bez garantijām? Pētām pensiju 3. līmeņa plusus un mīnusus

Zviedru klimata aktīviste Grēta Tūnberga piektdien atzina, ka Davosā Pasaules Ekonomikas forumā viņas prasības nekavējoties apturēt investīcijas fosilā kurināmā sektorā tikušas "pilnībā ignorētas".

Grēta Tūnberga: Klimata prasības Davosā "pilnībā ignorētas"

Ko darīt, ja kaimiņi nemitīgi trokšņo zem jūsu logiem? Vai traucē skaļu pusaudžu bariņš? Vai no tuvumā esošās kafejnīcas visu nakti dārd mūzika, neļaujot jums aizmigt? Kādos gadījumos ir vērts saukt policiju? Uz šiem jautājumiem atbild Rīgas pašvaldības policijas Profilakses, koordinācijas un statistikas nodaļas galvenais speciālists Staņislavs Šeiko.

Ko darīt, ja kaimiņi ir pārāk skaļi - klausās mūziku, kaujas, lieto alkoholu vai vienkārši skaļi sarunājas?

74 gadu vecumā mūžībā devies datorzinātnieks Lerijs Teslers - cilvēks, kurš izgudroja “cut/copy & paste” (izgriezt/kopēt un ielīmēt) funkcijas elektronikas iekārtās, ziņo raidorganizācija BBC.

74 gadu vecumā miris “copy & paste” izgudrotājs

Jaunais gads pensionārei Jevdokijai un viņas meitai Marinai sākās ar pārmaiņām, kādas nenovēlētu pat ļaunākajam ienaidniekam. Janvāra vidū sievietes tika izliktas no divstāvu mājas Babītē.

Izlikšana no mājas Babītē: mazdēls negodīgi ieķīlāja vecmāmiņas māju. Kā izvairīties no šādas situācijas?

Pasaules centrālā organizācija naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupa (FATF) lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu "pelēkajā sarakstā", informēja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) birojā.

Latviju neiekļauj "pelēkajā sarakstā"

“Pagājušajā gadā nopirku dzīvokli uz kredīta,” raksta Kristers. “Pirmajai iemaksai nepietika naudas, tāpēc 10 000 eiro aizņēmos no drauga. Viņš šo naudu pārskaitīja uz manu bankas kontu. Nesen kaut kur dzirdēju, ka no līdzekļiem, kas nav saņemti no radiniekiem, ir jāmaksā ienākumu nodoklis...”

Situācija: “No drauga aizņēmos 10 000 eiro! Vai man par to būs jāmaksā nodoklis?”

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien izsludinājusi ārkārtas pašvaldības vēlēšanas Rīgā, un tās notiks šā gada 25.aprīlī.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas būs 25.aprīlī

Lietuvā piektdien konstatēts pirmais koronavīrusa gadījums, pavēstīja Lietuvas Veselības ministrija.

Lietuvā apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums

Janvārī sākumā Rīgā, biroju ēkā Kandavas ielā 41A, notikušo apšaudi izraisījis SIA "TMB Motors" īpašnieks Jānis Špatcs un tā varētu būt saistīta ar "līdz divu miljonu eiro" pazušanu no uzņēmuma kontiem, raksta "Neatkarīgā".

Traģiskā apšaude Kandavas ielā varētu būt saistīta ar miljonos mērāmām summām

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) regulāri veic patēriņa preču cenu salīdzinājumu veikalos kopš 90.gadu vidus - jau 25 gadu garumā. Aprēķinot vidējās cenas mazumtirdzniecībā tiek ņemts vērā nozīmīgāko tirdzniecības uzņēmumu veikalos norādītais cenu zīmēs, nerēķinot ražotāju noteiktās akciju cenas, kas ir spēkā konkrētajā cenu novērošanas laikā.

Kā pēdējo gadu laikā Latvijā augušas cenas? Pārtikas produktu cenu salīdzinājums

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centrā šī gada janvāra sākumā tika veikta sarežģīta operācija - liposarkomas izņemšana. Izmēros milzīga - (60 cm x 40cm) un smaga (15 kg) audzēja palielināšanās ne tikai kritiski ietekmēja pacientes dzīves kvalitāti un veicināja viņas izolēšanos no sabiedrības, bet arī radīja nopietnus draudus viņas dzīvībai.

15kg smags un ieaudzis dzīvībai svarīgos orgānos: Onkoloģijas centrā izoperē vēl nebijuša lieluma audzēju

Kopš 1. janvāra mūsu valstī ir palielināts vecums, no kura var doties priekšlaicīgā pensijā. Pašlaik šo iespēju var izmantot Latvijas iedzīvotāji, kuri sasnieguši 61 gada un deviņu mēnešu vecumu un kam ir vismaz 30 gadu darba stāžs. Ko šādā gadījumā darīt ar 2. pensiju līmeņa uzkrājumu?

"Gribu doties pensijā priekšlaicīgi" - kas notiks ar manu pensijas kapitālu?

“MK-Latvija” redakcija aizvien biežāk saņem sūdzības no smagi slimu invalīdu radiniekiem – valsts šiem cilvēkiem ar ierobežotām iespējām ir atteikusies piešķirt pabalstu mājas aprūpei. Kāpēc nekustīgai jaunietei invalīdei atteicās piešķirt pabalstu? Skaidrojam situāciju, kas attiecas uz daudziem!

“Valsts manai meitiņai atteica invalīda aprūpes pabalstu. Ir ļoti grūti, ja visu laiku stipri sāp...”

Lielbritānijas populārākā televīzijas realitātes šova “Mīlestības sala” (Love Island) bijusī vadītāja Kerolaina Fleka 40 gadu vecumā beigusi dzīvi pašnāvībā, ziņo ārvalstu mediji. Iepriekš viņa tika apsūdzēta par uzbrukumu mīļotajam vīrietim – modelim un tenisistam Luisam Bērtonam.

Pašnāvību izdarījusi populāra britu TV šovu vadītāja. Viņa apsūdzēta par uzbrukumu mīļotajam vīrietim