Statistika liecina, ka katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs aizņemas naudu. Ja cilvēkam nav paziņu, kas var aizlienēt vajadzīgo summu, nereti nākas doties uz kredītiestādi. Tomēr tur aizņēmumu var noformēt arī tā, lai ieguvēja būtu firma, nevis aizņēmējs.

"Rīdziniece aizņēmās 200 eiro, bet jāatdod 700" - tā kredītfirmas pelna uz mūsu rēķina!

Statistika liecina, ka 16% Latvijas pensionāru turpina strādāt pēc pensijas vecuma sasniegšanas. Vieni negrib sēdēt mājās un domāt par slimībām, citi vēlas kontaktēties ar kolēģiem un būt noderīgi sabiedrībai. Savukārt dažiem senioriem pensija ir tik maza, ka bez papildu ienākumiem viņi vienkārši nevar izdzīvot. Tomēr – vai visiem pensionāriem ir izdevīgi strādāt? Vai darba dēļ viņi nezaudē daļu atvieglojumu? Centīsimies visu izprast.

Pensionārs atkal strādā. Kādus atvieglojumus viņš tādēļ zaudē?

Pirmdien ap sešiem rītā Rīgā, būtiski pastiprinoties dienvidrietumu vējam, gaisa temperatūra pakāpās līdz +12 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Rīgā reģistrēti +12 grādi un pamatīgas vēja brāzmas

Rīgas domes kaķi Kuzja un Muris pārcēlušies uz dzīvi Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Nila Ušakova (S) Rīgas biroja telpās Stabu ielā, apstiprināja "Saskaņas" frakcijas pārstāve Anna Vladova.

Rīgas domes kaķi Kuzja un Muris pārcēlušies uz biroju Stabu ielā

VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) plāns Medemciema krustojuma pārbūvei uz Jelgavas šosejas izraisījis vairāku desmitu vietējo iedzīvotāju sašutumu.

Medemciema krustojuma pārbūve uz Jelgavas šosejas ģimenēm radīs papildus izdevumus

Kā saprast, kad piestādītais rēķins ir pareizs, bet kad – nekaunīgi uzskrūvēts? Kā parādnieks var saprast, ka viņam izvirza nelikumīgas prasības? Jurists Aleksandrs Kvedars skaidro sarežģītu situāciju, kurā nokļuvusi rīdziniece Jeļena.

“Nesamaksāju rēķinu 29 eiro apmērā, tagad no manis pieprasa 200 eiro!”

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas spriedums Zolitūdes traģēdijas krimināllietā noteikti tiks pārsūdzēts, šorīt Latvijas Radio uzsvēra Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Virsprokurors: spriedumu Zolitūdes traģēdijas lietā noteikti pārsūdzēsim

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa uzliesmojumā otrdien pārsniedza tūkstoti, pieaugot līdz 1016 pēc tam, kad uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē tika reģistrēti 103 jauni nāves gadījumi un pārējā Ķīnā - pieci nāves gadījumi pēdējo 24 stundu laikā.

Mirušo skaits koronavīrusa uzliesmojumā Ķīnā pārsniedz tūkstoti

Pirms nekustamā īpašuma pārdošanas noskaidrojiet, kādos gadījumos jums būs jāmaksā kapitāla pieauguma nodoklis. Summa var būt iespaidīga – simtiem, pat tūkstošiem eiro!

Pārdod dzīvokli, 20% naudas atdod valstij! Kā VID iekasē kapitāla pieauguma nodokli?

Marta pirmajā sestdienā, 7.martā, satiksmei tiks slēgts Ģertrūdes ielas posms - no Brīvības ielas līdz Čaka ielai, informē Rīgas dome.

Kā nākamā gājējiem tiks atvērta Ģertrūdes iela

Zinātnieki Antarktīdā reģistrējuši jaunu temperatūras rekordu - 20,75 grādus pēc Celsija, temperatūrai kontinentā pirmo reizi pārsniedzot 20 grādu robežu.

Gaisa temperatūra Antarktīdā pirmo reizi pakāpusies virs 20 grādiem

Ko darīt, ja kaimiņi nemitīgi trokšņo zem jūsu logiem? Vai traucē skaļu pusaudžu bariņš? Vai no tuvumā esošās kafejnīcas visu nakti dārd mūzika, neļaujot jums aizmigt? Kādos gadījumos ir vērts saukt policiju? Uz šiem jautājumiem atbild Rīgas pašvaldības policijas Profilakses, koordinācijas un statistikas nodaļas galvenais speciālists Staņislavs Šeiko.

Ko darīt, ja kaimiņi ir pārāk skaļi - klausās mūziku, kaujas, lieto alkoholu vai vienkārši skaļi sarunājas?

Daudzi noteikti ir dzirdējuši, ka algas lielums ir atkarīgs ne tikai no darba devēja noteiktās summas, bet arī no nodokļu atvieglojumiem. Visbiežāk nodokļu atvieglojumus piemēro, ja darbiniekam ir apgādājamie. “MK-Latvija” noskaidroja, ko var reģistrēt kā apgādājamos un ko darīt, ja neesat to izdarījis savlaicīgi.

Nodokļu atvieglojumi, ja darbiniekam ir apgādājamie: Kā tas var palīdzēt palielināt algu?

Latvijā dzīvo vairāk nekā 79 000 cilvēku ar azartspēļu atkarību, 16 000 iedzīvotāju šī atkarība ir ļoti smaga. No 2020. gada ieviests īpašs to cilvēku reģistrs, kurus nedrīkst ielaist spēļu zālēs. “MK-Latvija” noskaidroja, kā darbosies šis reģistrs un ko atkarīgie jau šobrīd var darīt, lai neietu uz naudas makam bīstamo iestādi.

“Lūdzu, aizliedziet man spēlēt” - tūkstošiem cilvēku visā Latvijā cīnās ar smagu atkarību

Losandželosā svētdien "Grammy" balvu pasniegšanas ceremonijā triumfēja amerikāņu popmūziķe Billija Ailiša, saņemot visas četras galvenās ceremonijas godalgas, arī prestižo apbalvojumu "Gada albums".

"Grammy" balvu ceremonijā triumfē Billija Ailiša

Valodnieki pagaidām nav spējuši vienoties par termina angļu valodā "jet lag" atbilsmi latviešu valodā, liecina Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas publiskotie pērnā gada sēžu protokoli.

"Lidojuma laiknobīde" - valodnieki nespēj vienoties par termina "jet lag" latviskošanu

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa "ABLV Bank" 50 miljonu eiro atmazgāšana kriminālprocesā šodien apcietinājumu piemēroja vienam no četriem aizdomās turētajiem ārzemniekiem - Baltkrievijas pilsonim, noskaidroja aģentūra LETA.

50 miljonu eiro atmazgāšanas lietā apcietinājums piemērots kādam ārzemniekam

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizturējusi piecus pašvaldības uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) darbiniekus, apliecināja Valsts policijas preses pārstāve Elīna Priedīte.

"RNP liftu lietā" aizturēti pieci uzņēmuma darbinieki

Rīdziniece savā vēstulē pastāstīja, ka bērns viņu neklausa, slikti mācās, ar prieku dara pāri dzīvniekiem: “Es netieku galā, man vairs nav ne spēku, ne nervu, varbūt drīkstu bērnu atstāt baby box?” Situāciju komentē speciālists.

“Netieku galā, man nav ne spēka, ne nervu, gribu atteikties no astoņgadīgā dēla...”

Banku klientiem jau par ikdienu kļuvusi Smart-ID aplikācijas izmantošana, lai pieslēgtos savai internetbankai. Pērnā gada nogalē tās lietotāju skaits Latvijā sasniedza gandrīz vienu miljonu – reģistrēti jau 916 tūkstoši, un, salīdzinot ar 2019. gada janvāri, to skaits pieaudzis aptuveni par 35%.

Smart-ID un drošība: svarīgākie pamatnoteikumi, lai paroles nenonāktu krāpnieku rokās