Ko darīt, ja kaimiņi nemitīgi trokšņo zem jūsu logiem? Vai traucē skaļu pusaudžu bariņš? Vai no tuvumā esošās kafejnīcas visu nakti dārd mūzika, neļaujot jums aizmigt? Kādos gadījumos ir vērts saukt policiju? Uz šiem jautājumiem atbild Rīgas pašvaldības policijas Profilakses, koordinācijas un statistikas nodaļas galvenais speciālists Staņislavs Šeiko.

Ko darīt, ja kaimiņi ir pārāk skaļi - klausās mūziku, kaujas, lieto alkoholu vai vienkārši skaļi sarunājas?

Latvijā dzīvo vairāk nekā 79 000 cilvēku ar azartspēļu atkarību, 16 000 iedzīvotāju šī atkarība ir ļoti smaga. No 2020. gada ieviests īpašs to cilvēku reģistrs, kurus nedrīkst ielaist spēļu zālēs. “MK-Latvija” noskaidroja, kā darbosies šis reģistrs un ko atkarīgie jau šobrīd var darīt, lai neietu uz naudas makam bīstamo iestādi.

“Lūdzu, aizliedziet man spēlēt” - tūkstošiem cilvēku visā Latvijā cīnās ar smagu atkarību

Rebeka Bleka otrdien, 11.februārī, atzīmē devīto gadadienu kopš klajā tika laista viņas plašo popularitāti guvusī popdziesma “Friday”. Šobrīd Rebekai ir 22 gadi un sociālajos tīklos viņa šodien dalījusies ar attēlu, kā izskatās tagad.

FOTO: tā šobrīd izskatās meitene, kura pirms 9 gadiem visus pārsteidza ar hitu “Friday”

Statistika liecina, ka 16% Latvijas pensionāru turpina strādāt pēc pensijas vecuma sasniegšanas. Vieni negrib sēdēt mājās un domāt par slimībām, citi vēlas kontaktēties ar kolēģiem un būt noderīgi sabiedrībai. Savukārt dažiem senioriem pensija ir tik maza, ka bez papildu ienākumiem viņi vienkārši nevar izdzīvot. Tomēr – vai visiem pensionāriem ir izdevīgi strādāt? Vai darba dēļ viņi nezaudē daļu atvieglojumu? Centīsimies visu izprast.

Pensionārs atkal strādā. Kādus atvieglojumus viņš tādēļ zaudē?

Dažādās Itālijas pilsētās laiku pa laikam izplata aicinājumus iegādāties mājas par vienu eiro. Protams, visiem šiem piedāvājumiem ir “āķis”, jo lielākoties visas mājas nepieciešams atjaunot un izremontēt. Tomēr Itālijas pilsētiņas Teoras mērs uzskata, ka šādi “viena eiro piedāvājumi” neesot ilgtspējīgi.

Vēl viens vilinošs piedāvājums pārvākties uz dzīvi Itālijā - interesentiem maksās katru mēnesi

Latvijas iedzīvotāji visvairāk baidās zaudēt darbu un līdz ar to palikt bez iztikas līdzekļiem. Tomēr likums sniedz daudzas iespējas, kā nepieļaut atlaišanu vai tiesvedības ceļā pieprasīt atjaunošanu darbā.

“Mani grib atlaist no darba” - kā aizstāvēt savas tiesības un saņemt naudu, ja tevi cenšas negodīgi padzīt?

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca noliedz sociālajos tīklos izskanējušo ziņu par ārstniecības iestādē it kā ievestu pirmo jaunā koronavīrusa pacientu Latvijā, informēja slimnīcas pārstāve Janita Veinberga.

Stradiņa slimnīca brīdina: izplatīta viltus ziņa par pirmo koronavīrsa pacientu ārstniecības iestādē

Lietā, kurā veiktas izmeklēšanas darbības pašvaldības uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) biroja ēkā, Valsts policija (VP) aizturējusi divas personas, šodien žurnālistiem pavēstīja VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieks Pēteris Bauska.

RNP liftu lieta: aizturēts "Liftu alianses" īpašnieks Babkins un vēl viena persona

Valsts policijā (VP) ir sākts kriminālprocess saistībā ar iepriekš par viltus ziņu izplatīšanu apsūdzētā Nika Endziņa publicētā video saturu, kas vakar ievietots sociālajā vietnē "Facebook".

Niks Endziņš publicējis kārtējo viltus ziņu - šoreiz par it kā pirmo koronavīrusa inficēto pacientu Latvijā

Kāds pāris no Singapūras koronavīrusa dēļ nevarēja piedalīties paši savu kāzu svinībās, tāpēc abi nāca klajā ar ļoti radošu risinājumu, kā īpašajā dienā tomēr "būt kopā" ar saviem tuviniekiem.

Jaunlaulātie koronavīrusa inficēšanās riska dēļ savas kāzas nosvin video tiešraidē

Par naudas krāšanu vecumdienām daudzi domā jau ilgi pirms pensijas vecuma sasniegšanas. Viens no variantiem – pievienoties pensiju 3. līmenim un ik mēnesi iemaksāt noteiktu naudas summu, lai uzkrātos līdzekļus saņemtu jau 55 gadu vecumā. Tomēr – vai šāda krāšana sniedz kādas garantijas? Vai cerētās peļņas vietā var rasties zaudējumi? Šos jautājumus uzdevām ekspertiem.

Krājam vecumdienām, bet bez garantijām? Pētām pensiju 3. līmeņa plusus un mīnusus

Daudzos gadījumos kredītus izsniedz tikai pret galvojumu. Tādēļ gadās, ka tie Latvijas iedzīvotāji, kam steidzami vajag naudu, pierunā savus vecākus, laulātos vai draugus kļūt par kredīta galvotājiem. Kādas problēmas var rasties galvotājam, un ko darīt, lai viņš nezaudētu naudu un dzīvokli?

Kredīts nav mans, bet parāds gan! Kas notiks, ja galvojāt par tuvinieka kredītu, bet viņš nevar to atmaksāt?

Valsts policija (VP) pastiprinātas drošības apstākļos iznīcinājusi aptuveni divas tonnas kokaīna, ko likumsargi pērn starptautiskā operācijā atrada kādā saimniecībā Kokneses novadā.

VIDEO: policija demonstrē, kā tika likvidēta grandiozā Kokneses kokaīna krava

Vietnē "Change.org" savākti vismaz 26 500 paraksti par petīciju, pieprasot izdot Latvijai par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) apsūdzēto Kristīni Misāni.

Savākti 26 tūkstoši parakstu par petīciju, pieprasot izdot Misāni Latvijai

Vai tas ir labi – savu dzīvokli uzdāvināt pieaugušajiem bērniem? Sirmgalvis no šāda darījuma var iegūt zināmus bonusus. Piemēram, dāvinājuma līgumā var atrunāt, ka turpmāk komunālo pakalpojumu rēķini ir jāapmaksā jaunajam īpašniekam, bet seniors dzīvoklī drīkst dzīvot līdz pat savai nāves stundai. Tomēr dāvinājuma līgumam ir arī riski. Parasti tie ir saistīti ar apdāvinātā cilvēka nepateicību.

Māte dēlam uzdāvināja dzīvokli, bet dēls vairs nepalīdz, arī rēķinus nemaksā! Ko viņa izdarīja nepareizi?

Šonedēļ sociālajos tīklos kāda māmiņa no Kvīnslendas štata Austrālijā publicējusi videoklipu, kurā redzams viņas deviņus gadus vecais dēls Kveidens Beilss. Puisēns slimo ar pundurismu un videoklipā redzams, kā zēns pārdzīvo, jo tiek apsmiets.

Pasauli satriec ar pundurismu slima zēna video: deviņgadnieks grib darīt sev galu, jo citi viņu apsmej

Iedzīvotāji, kam mājās ir gāzes plīts, uzņēmumam "Gaso" maksā ne tikai par šo kurināmo, bet arī par infrastruktūras izmantošanu. Tas, protams, ir padārgi, tādēļ daži sāk apsvērt iespēju izmantot elektrisko plīti. Ko par šo tēmu saka cilvēki, kas jau ir atteikušies no gāzes vai arī nekad to nedarīs?

Elektriskā plīts vai gāzes plīts – kuru ir izdevīgāk izvēlēties?

Dānija ir atlikusi Latvijas pilsones Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikai, informēja Misānes māsa Mārīte Batraka.

Dānija atlikusi Latvijas pilsones Misānes izdošanu Dienvidāfrikai

Aizvadītajā nedēļā Jelgavas tēlnieku komanda Kārlis Īle un Maija Puncule izcīnīja 2. vietu 17. Edmontonas Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā “Ice on Whyte”. Savukārt, Leikluisā notiekošajā 26. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā “Ice Magic” Īlem pirmā vieta zibens skulptūru turnīrā, informē Jelgavas pašvaldība.

Latvijas mākslinieki izcīnījuši godalgas Kanādas ledus skulptūru festivālos

11.februārī visā pasaulē prezentēta jaunā "Samsung Galaxy S20" flagmaņu sērija, kurā iekļautie modeļi izceļas ar mākslīgā intelekta kameru. Tāpat prezentēts arī "Galaxy Z Flip" viedtālrunis, kas izceļas ar uzņēmuma pirmo salokāmo īpaši plāna stikla 6,7 collu ekrānu.

FOTO: "Samsung" prezentē jaunus "Galaxy" modeļus un salokāmu viedtālruni