Karalienes Elizabetes II vecākais mazdēls paziņo par šķiršanos no sievas

Foto: PA/Scanpix

Lielbritānijas karalienes Elizabetes II vecākais mazdēls Pīters Filipss un viņa dzīvesbiedre Otuma ir paziņojuši par šķiršanos pēc 12 laulībā pavadītiem gadiem, ziņo ārvalstu mediji.

“Viņi ir secinājuši, ka tas būs labākais ceļš abiem viņu bērniem un draudzīgu attiecību saglabāšanai. Lēmums šķirties un kopīgi audzināt bērnus, lai gan tas ir skumjš, pēc daudzu mēnešu pārrunām ir pieņemts, saglabājot draudzīgas attiecības. Pāra galvenā prioritāte joprojām ir viņu brīnišķīgo meitu – Savannas un Ailas – labklājība un audzināšana,” ir teikts ģimenes pārstāvja paziņojumā.

Bekingemas pils situāciju nekomentē, tomēr var izteikt pieņēmumu, ka šī ziņa ļoti apbēdinās karalieni. Pīters Filipss, kas esot karalienes mīļākais mazdēls, par šķiršanos ir paziņojis ģimenei ļoti sarežģītā laikā: viņa brālēns princis Harijs ir atteicies no karaliskās ģimenes locekļa statusa, par beztermiņa atteikšanos no karalisko pienākumu pildīšanas ir paziņojis viņu tēvocis princis Endrjū.

Uzņēmējs Pīters Filipss ir karalienes un Edinburgas hercoga vienīgās meitas – princeses Annas vecākais dēls, 15. rindā uz troni. Gan viņam, gan viņa māsai Zārai nav titula, un viņš ir atbrīvots no karalisko pienākumu pildīšanas.

Foto: REUTERS/Scanpix

Ar kanādieti Otumu Kelliju Filipss apprecējās 2008. gadā. Viņu meitām ir septiņi un deviņi gadi.

Karaliskajā ģimenē šķiršanās nav retums. Trīs no četriem Elizabetes II bērniem ir šķīruši savas laulības.