"Gribas kliegt un iesist šai saimniecei" - atrasts notriekts suns, kuru regulāri palaiž izskraidīties pa pilsētu

Foto: Facebook

Sestdien, 8. februārī, Iecavā tika atrasts suns, ko notriekusi automašīna. Pašlaik, pateicoties Dzīvnieku aizsardzības biedrībai “Ķepu-ķepā”, kuras darbinieku rokās suns nokļuvis, viņš ārstējas diennakts veterinārajā klīnikā Rīgā.

Pirmajā dienā izmisīgi tika meklēts suņa saimnieks, jo dzīvnieks nav čipots. “Svētdien saimniece tika atrasta. Izrādās, suni regulāri palaiž izskrieties pa Iecavu. Saimniece sūrojās: “Nav naudas čipošanai, kastrēšanai, vakcinēšanai!” Bet manī pamodās nikns zvērs – tagad ir nākusi atmaksa, saņemsi aci pret aci, zobu pret zobu!!!" sociālajos tīklos situāciju apraksta biedrības “Ķepu-ķepā” vadītāja Gundega Bidere.

"Velns parāvis, tavs suns cīnās par dzīvību par ziedotāju līdzekļiem! Kur ir tava atbildības sajūta? Dzīvnieks nav rotaļlieta! Tā nav pirmās nepieciešamības prece, neņem to, ja nevari uzturēt! Es saprotu, mēdz būt neparedzētas situācijas. Pavisam nesen mūsu darbiniecei saslima suns. Viņa iztērēja visus iekrājumus un tad palūdza palīdzību. Kāda runa – MĒS palīdzam, JŪS palīdzat, ja saimnieks ir atbildīgs, bet viņam nepietiek līdzekļu, lai glābtu dzīvnieka dzīvību. Tā var gadīties ikvienam no mums. Savukārt, ja uz jautājumu, kā suns varēja pakļūt zem mašīnas, dzirdam atbildi: “Atnācu no darba, palaidu suni pastaigāties ar citu suni”, man gribas kliegt un iesist šai saimniecei. Vai tas ir nopietni? Paskraidīt pa pilsētu? Starp mašīnām?! Gribu teikt – tad arī atbildi par sekām!"

Biedrība norādījusi, ka šoreiz suni atdos, ja tiks izpildīti divi nosacījumi:

  1. Saimniece aizies uz policiju un pati uzrakstīs iesniegumu. "Mans suns izprovocēja ceļu satiksmes negadījumu. Viņš nav ne čipots, ne vakcinēts, ne reģistrēts. Staigā bez pieskatīšanas, tā apdraudot cilvēkus, dzīvniekus, svešu īpašumu (automašīnas)."
  2. Tiks apmaksāti ārstēšanas izdevumus! 

"Pēdējo notikumu dēļ dzīvnieku patversme “Ķepu-ķepā” ir izsmēlusi savas finansiālās iespējas. Varam teikt, ka patiesi ir sākusies krīze. Šobrīd ir ļoti nepieciešamš ikviena līdzjūtīga cilvēka atbalsts. Turēsim īkšķus, lai suns izturētu un izveseļotos!” ziņo biedrība.