Koronavīruss: britu vīrietis, kurš slēpošanas kūrortā Francijā inficēja 11 cilvēkus, publicē atklātu ziņu

Stīvs Valšs.
Foto: Twitter

Stīvs Valšs ar koronavīrusu inficējis vēl vismaz 11 citus cilvēkus. Vīrietis atklātā paziņojumā vēsta, ka sūta labas domas arī citiem biedējošā vīrusa pacientiem, raksta “The Guardian”.

53 gadus vecais Stīvs Valšs no Lielbritānijas šobrīd atrodas slimnīcā Londonā, kur viņam izdevies izveseļoties no koronavīrusa.

Publiskā ziņojumā viņš atklāj savu identitāti un informē, ka inficējies biznesa konferencē Singapūrā laika posmā no 20. līdz 22.janvārim. Uzreiz pēc tam viņš devies brīvdienās uz kādu slēpošanas kūrortu Francijas Alpos. Kā zināms, koronavīrusam ir divu nedēļu inkubācijas periods.

Tiek uzskatīts, ka Valšs citus cilvēkus ar koronavīrusu inficējis Francijā. Šobrīd pieci gadījumi konstatēti Lielbritānijā, pieci Francijā un vēl viens Maljorkā, Spānijā, ziņo BBC.

Valšs paziņojumā norāda, ka sākotnēji nav izjutis nekādus simptomus, taču drošības labad sazinājies ar ārstu, kurš nosūtījis veikt nepieciešamās pārbaudes. Uzzinot par savu diagnozi, Stīvs nekavējoties izolēts slimnīcā, kur drošības apsvērumu dēļ atrodas joprojām. Vīrietis lielu paldies par atbalstu saka draugiem, ģimenei un kolēģiem.

Vēl par šo tēmu

Lielbritānija pirmdien paziņojusi, ka jaunais koronavīruss ir "nopietns un nenovēršams" sabiedrības veselības apdraudējums, un valdībai piešķirtas paplašinātas pilnvaras, lai izolētu tās personas, kas varētu būt inficētas, raksta LETA.

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa uzliesmojumā otrdien pārsniedza tūkstoti, pieaugot līdz 1016 pēc tam, kad uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē tika reģistrēti 103 jauni nāves gadījumi un pārējā Ķīnā - pieci nāves gadījumi pēdējo 24 stundu laikā.