32 dienas pazuduši Klusajā okeānā: četri cilvēki izdzīvo, pārtiekot no kokosriekstiem un lietus ūdens

Ilustratīvs foto.
Foto: unsplash.com

Četriem cilvēkiem brīnumainā kārtā izdevies izdzīvot pēc vairāk nekā viena mēneša ilgas dreifēšanas Klusajā okeānā, ziņo "The Telegraph".

12 cilvēku grupa pagājušā gada 22.decembrī no Bogainvila salas Papua-Jaungvinejā devās pavadīt Ziemassvētkus uz nelielās Karteretas salas, kas atrodas aptuveni 83 kilometru attālumā. Ceļā uz Karteretu grupas nelielā laiva apgāzās, kā rezultātā vairāki cilvēki noslīka.

Tikai spēcīgākajiem no peldētājiem izdevās laivu pagriezt un iztukšot no tās ūdeni, lai tajā atkal ierāptos, vietējiem medijiem pēc notikušā stāsta viens no izdzīvotājiem Dominiks Stalijs.

Kad izdzīvojušajiem atkal izdevās laikā iekāpt, tā iepeldēja atklātos ūdeņos.

Stalijs stāsta, ka daži cilvēki turpmāko dienu laikā nomiruši laivā, viņu vidū bija arī zīdainis, kuru viņš pats bija izglābis, jo bērna vecāki noslīkuši. “Noslīka arī vecāki, viņi atstāja savu bērniņu. Es biju tas, kurš turēja rokās zīdaini un vēlāk nomira arī viņš,” stāsta Dominiks.

“Mēs neko nevarējām darīt ar viņu ķermeņiem. Mēs vienkārši palaidām viņus jūrā.” 

Pēc vairāk nekā mēneša ilgas dreifēšanas no 12 cilvēkiem izdzīvoja četri - Dominiks, 20 gadus vecs vīrietis, kā arī 12 gadus veca meitene un viņas mamma. 32 dienas viņi pavadīja Klusajā okeānā, ēdot ūdenī atrastus kokosriekstus un dzerot lietus ūdeni. Laivu 23.janvārī atrada zvejnieki, kuri četrotni izglāba.

“Mūs atrada zvejnieki netālu no Jaunkaledonijas salas Klusajā okeānā. Aptuveni nedēļu pēc izglābšanas pavadījām uz viņu kuģa, kur par mums parūpējās, un tikai tad izkāpām Zālamanu Salu galvaspilsētā Honiarā,” stāsta Dominiks.

Izkāpjot uz sauszemes, četri izdzīvojušie nogādāti medicīnas iestādē.