Pasauli satriec ar pundurismu slima zēna video: deviņgadnieks grib darīt sev galu, jo citi viņu apsmej

Foto: Ekrānuzņēmums

Šonedēļ sociālajos tīklos kāda māmiņa no Kvīnslendas štata Austrālijā publicējusi videoklipu, kurā redzams viņas deviņus gadus vecais dēls Kveidens Beilss. Puisēns slimo ar pundurismu un videoklipā redzams, kā zēns pārdzīvo, jo tiek apsmiets.

“Lūk, ko nodara citu apsmiešana,” videoklipa saka Kveidena mamma. “Vai “jūs, lūdzu, varat izglītot savus bērnus, ģimenes un draugus?

“Facebook” publicētajā video redzams, ka deviņgadīgais Kveidens raud, jo, acīmredzot, ticis apsmiets savas diagnozes dēļ. Ar pundurismu slimais zēns video saka, ka vēlas nomirt.

“Iedodiet man nazi, es gribu sevi nogalināt,” raudot saka Kveidens.

Videoklips ātri izplatījies sociālajos tīklos un šobrīd tas ir apskatīts vairāk nekā 19 miljonus reizes. To pamanījuši arī pasaulē zināmi cilvēki, kuri šobrīd izplata speciāli Kveidenam veltītus ziņojumus.

Aktieris Hjū Džekmens “Twitter” publicējis videoklipu, kas adresēts Kveidenam, sakot, ka viņš ir zēna draugs. “Kveiden, tu esi stiprāks nekā pats domā,” videoklipā saka pasaulē populārais aktieris. “Lūdzu, būsim laipni viens pret otru. Citu apsmiešana nav OK.”

Savukārt amerikāņu komiķis Breds Viljams, kurš pats sirgst no pundurisma, pēc video noskatīšanās izveidojis “GoFundMe” ziedošanas lapu, kurā aicina ziedot finansiālus līdzekļus Kveidena un viņa mammas ceļojumam uz Disnejlendu Kalifornijā. 

“Parādīsim Kveidenam un citiem, ka pasaulē ir daudz laba, un ka viņi ir tā vērti!” vēstī Breds Viljams. Šobrīd no 10 tūkstošiem ASV dolāru lapā saziedoti jau 200 tūkstoši.