Vēl viens vilinošs piedāvājums pārvākties uz dzīvi Itālijā - interesentiem maksās katru mēnesi

Foto: instagram.com

Dažādās Itālijas pilsētās laiku pa laikam izplata aicinājumus iegādāties mājas par vienu eiro. Protams, visiem šiem piedāvājumiem ir “āķis”, jo lielākoties visas mājas nepieciešams atjaunot un izremontēt. Tomēr Itālijas pilsētiņas Teoras mērs uzskata, ka šādi “viena eiro piedāvājumi” neesot ilgtspējīgi.

Teoras pilsēta atrodas Kampānijas reģionā Itālijas dienvidu daļā. Arī šī pilsēta ir maz apdzīvota, tāpēc tās mērs nācis klajā ar piedāvājumu, kas, viņaprāt, ir racionālāks nekā visi citi.

Interesentiem ir iespēja pārvākties uz dzīvi Teorā un dzīvot kādā no pilsētas tukšajām mājām. Pilsēta piedāvā divus gadus maksāt 150 eiro mēnesī vai arī uzreiz piešķirt piecus tūkstošus eiro mājas iegādei, ziņo CNN.

Protams, arī šajā piedāvājumā ir “āķis”. Potenciālajiem Teoras iedzīvotājiem jāapsola pilsētā dzīvot turpmākos trīs gadus, turklāt piedāvjums spēkā ir tikai tiem cilvēkiem, kuriem ir vismaz viens bērns.

“Es neticu piedāvājumiem, kuros mājas piedāvā nopirkt par vienu eiro, tas nemudina cilvēkus palikt pilsētās dzīvot,” norāda Stefano Farina, Teoras pilsētas mērs. “Viņi kā atpūtnieki ierodas tikai uz dažiem mēnešiem. Tas nav risinājums. Taču ievākšanās pilsētā uz dzīvi un bērnu izglītošana vietējās skolās gan varētu pilsētā ieviest dzīvību.”

Teora ir viena no Itālijas pilsētām, kur dramatiski krītas patstāvīgo iedzīvotāju skaits. Katru gadu pilsētā piedzimst vidēji divi bērni, taču vidēji 20 seniori katru gadu nomirst. Šobrīd pilsētā dzīvo aptuveni 1500 iedzīvotāju.

CNN ziņo, ka šobrīd mājokļu īre pilsētā maksā vidēji 200 eiro mēnesī, bet aptuveni 100 kvadrātmetru lielas mājas ir pārdošanā par vidēji 30 tūkstošiem eiro. Tas nozīmē, ka interesenti, kuri vēlētos pārvākties uz Teoru, par īri maksātu aptuveni 50 eiro mēnesī.