PVO: Pasaulei jāgatavojas "iespējamai pandēmijai"

Ilustratīvs foto.
Foto: Zumapress/Scanpix

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss pirmdien paziņojis, ka pasaulei jāpieliek lielākas pūles jaunā koronavīrusa izplatīšanās apturēšanai, taču jābūt gatavai "iespējamajai pandēmijai".

Viņš žurnālistiem Ženēvā norādījis, ka infekcijas uzliesmojumu, kas pasaulē prasījis jau vairāk nekā 2600 dzīvību, PVO pagaidām neuzskata par pandēmiju, taču valstīm "jādara viss, ko spējam, lai sagatavotos iespējamajai pandēmijai".

Gebreiesuss atzinis, ka pēkšņais inficēšanās gadījumu skaita pieaugums pēdējo dienu laikā Irānā, Itālijā un Dienvidkorejā ir "ļoti satraucošs", raksta LETA.

Loading gallery

Jaunā koronavīrusa "Covid-19" upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 2663, pēdējo 24 stundu laikā ar šo vīrusu nomirstot 71 cilvēkam, otrdien paziņoja Nacionālā veselības komisija.

Iepriekšējā diennaktī upuru skaits bija pieaudzis par 150. No jaunā 71 upura 68 ir miruši Hubei provinces administratīvajā centrā Uhaņas pilsētā, kur ir koncentrējusies šī vīrusa epidēmija.

Infekcijas gadījumu skaits pēdējo 24 stundu laikā ir pieaudzis par 508, sasniedzot 77 658.

Dienvidkorejā ir ziņots par 60 jauniem infekcijas gadījumiem, palielinot kopējo infekcijas gadījumu skaitu šajā valstī līdz 893, un par astoto nāves gadījumu. Dienvidkoreja infekcijas gadījumu skaita ziņā tagad ir otrajā vietā, apsteidzot Japānu, kur daudzi no infekcijas gadījumiem bija konstatēti starp kruīza kuģa pasažieriem un apkalpes locekļiem.

Koronavīruss izplatījies uz vairāk nekā 25 valstīm un rada pieaugošas bažas sakarā ar jaunām uzliesmojuma vietām Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āzijā.